Ruhsal Enerji

Orjinalini görmek için tıklayınız: havvasla ilgili bir paragraf
şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orijinal sürümü göster.
Sayfa: 1 2
bilinmeyen bir bilmece sihir ile uğraşma eğerki karşılaşırsan böyle bir durum ile sormalısın sen ervaha nedir bu diye ,bilince yapılanı sende bunun zıddı ile vermelisin karşılığı .diyorsanki huddam nasıl elde edilir önce bilmelisin herhangi bir isim veya sıfat esma olamsı için yazılmış olmalıdır bütün kutsal kitaplarda ama derizki sana bu sözümüz esmaül hüsna için gererlidir esma diye bilinen bir çok isimler varya çoğu melek veya varlık ismidir bilmelisin .bu yüzden sana derizki rahmaniyetten şaşmamalısın 786 ile başlarken sen bu işe165 ve 454 den şaşma ......

[COLOR="Magenta"]
bu havasulhavas kenzülhavas kenzüz zeheb den seçmelre denilen seyyid süleymanın kitaplarından çeviri olduğu söylenen mustafa varlının kitabında uzun açıklamalarının bir bölümü .biraz beyin fırtınası yapalım diye açmak istedim havasla ilgilenen arkadaşlar yada yeni meraklılar bu yazı üzerinden biraz fikir yürütsünler çözümleme yapsınlar sonra hepberaber yakaladığımız noktaları tartışalım .çok fazla bilgili değilim diye yazmamazlık yapan olmasın :)yazının isterseniz bir bölümü yada hepsi hakkında soru yada fikirlerimizi yazalım ...[/COLOR]
bu kitap bende de var ve incelemiştim..bismillahirrahmanirrahim ile işe başla diyor:)orası anlaşılır ama 165 ve 454 te sayı hatası yaptıgını düşünüyorum yada bilerek yapılmış bir hata..

derya

sadece 786 nın besmele olduğunu anladım. 165 ve 454 neyin ebced değeri acaba ?
aklım karıştı hüddam çağırmak sihir ile alakalı birşey mi,
esmaül hüsna harici allahın esmaları denilen berhetiyye celcelitiye gibi şeylere güvenmeyin demekte istemiş anladığım kadarı ile
Burada sihrin ne olduğunu veya nelerin sihr olduğunu bilmeden bu işle uğraşmamak gerekliliği ve olaki böyle bir şeyle karşılaştın bunun ne olduğunu öğrenmelisin diyor. Büyüler genelde kötü şeylerle yapıldığı için sende bunun zıddı olanla iyiliklerle bunu çözümle diyor. Her gördüğün isimler veya sıfatları esma zannetme esma olması için mutlaka kutsal kitaplarda bu isimler olmalıdır. Bunun dışındakiler melek veya varlık isimleridir. Bunun için de Allah’ın kullarına büyü gibi bir şey yapma onlara acı, koru ve kolla, onların haklarını gözet
Onlara iyi niyetle yardım et ve işlerine de Allahın adıyla besmele ile başla. Besmelesiz iş sonuç vermez ve ondan sonrada istikamette devam et diyor.(mu acaba)
derya Nickli Kullanıcıdan Alıntı:sadece 786 nın besmele olduğunu anladım. 165 ve 454 neyin ebced değeri acaba ?

165, Kelime-i Tevhid ebced degeri
bilince yapılanı sende bunun zıddı ile vermelisin karşılığı

zıddı ile ne demek istemiş acaba?
iyi-kötü enerji hakkında birşeye mi değinmiş yoksa yapılan büyüden bozmak için ona zıd bir bozma formülü mü kastedilmiş?

herhangi bir isim veya sıfat esma olamsı için yazılmış olmalıdır bütün kutsal kitaplarda ama derizki sana bu sözümüz esmaül hüsna için gererlidir esma diye bilinen bir çok isimler varya çoğu melek veya varlık ismidir bilmelisin
bu kısım özellikle çok dikkatimi çekti.

EL AFÜVV 165(SUÇLARI AFFEDEN)
ama 454 yok esmaül hüsnada. demek bunlar başka sayılar:S

önce okumalara tövbe edip salavat getirip besmele ile başlamak lazım denir ya hep. hadi 165'le Allah'ın affediciliğinden tövbe etmek gerektiğini düşünsek... yine benim kafam çok karıştı. işallah biraz daha aydınlatırsınız.
bilince yapılanı sende bunun zıddı ile vermelisin karşılığı

iyi-kötü enerji hakkında birşeye mi değinmiş yoksa yapılan büyüden bozmak için ona zıd bir bozma formülü mü kastedilmiş?

herhangi bir isim veya sıfat esma olamsı için yazılmış olmalıdır bütün kutsal kitaplarda ama derizki sana bu sözümüz esmaül hüsna için gererlidir esma diye bilinen bir çok isimler varya çoğu melek veya varlık ismidir bilmelisin

önce okumalara tövbe edip salavat getirip besmele ile başlamak lazım denir ya hep. hadi 165'le Allah'ın affediciliğinden tövbe etmek gerektiğini düşünsek... yine benim kafam çok karıştı. işallah biraz daha aydınlatırsınız.
miracle Nickli Kullanıcıdan Alıntı:bilince yapılanı sende bunun zıddı ile vermelisin karşılığı

zıddı ile derken panzehiri ile demek istemiştir sanırım yan büyüye büyü ile değilde kalıcı ve sahih bir yolla karşılık vermek .esma diye bilinen bir çok ismin (99esmaül hüsna hariç)varlık ismi olduğunu bende biliyorum ve zikir yapılırken ara sıra yaşanan olumsuz şeyleride duydum .verdiği sayıların bazılarını başka hesaplama ile vermiş .yoksa zaten böyle bir şifreleme sistemi çok basit ve komik olmuş gibi geldi bana
işte ben de burada anlamıyorum. yani bu kadar çok çok zorsa mutlaka bu ilmi öğretecek bir yardımcı gerekiyordur, yardımcı elde edip bazı şeyleri öğrenmek için de bunları bilmek lazım Smile
demek ki işin sırrı bilenlerle fikir alışverişi yapmakta o zaman.
miracle Nickli Kullanıcıdan Alıntı:işte ben de burada anlamıyorum. yani bu kadar çok çok zorsa mutlaka bu ilmi öğretecek bir yardımcı gerekiyordur, yardımcı elde edip bazı şeyleri öğrenmek için de bunları bilmek lazım Smile
demek ki işin sırrı bilenlerle fikir alışverişi yapmakta o zaman.

cinlerin yardımı bir yere kadardır .cinlerden yardım alan başka hiç bişeyden alamaz .diğer öğretici ve geliştirici yardımları sağlayacak varlıklar ise amellere göre tahsis edilir .işin sırrı cinci hocalarda gizli değil işin sırrı alimlerde gizli ama maalesef alimlerin dediklerini yapmaktansa benim emrime birini veriver tarzı düşünüldüğü için hiç bir halt olunamamaktadır .yani gerçekten alimleri bulupta hiç bişey öğrenemeyen kişilerde mevcuttur herşey rehberdede bitmiyo yardımcıdada bitmiyo insanın kendinde bitiyo aslında .diye düşünüyorum .
teşekkürler. evet aslında insanların alimi bulup da hiçbir şey öğrenmemesine şaşırmıyorum. genelde mantık kapıyı açalım kim girerse girsin oluyor çoğumuzda malesef. öncesinde biraz da insan kendisiyle ilgili yaşamında bazı şeyleri ölçüp tartmalı ama çoğu zaman bu olaylar büyük bir dert sonrası çıkış yolu olarak arandığı için alel acele birşeylere sahip olunmak isteniyor.

bu arada ben sadece Allah'ın sıfatı olarak 99 esma var sanıyordum. diğer isimlerin de esma olabileceğini şimdi buradan öğrenmiş oldum.
miracle Nickli Kullanıcıdan Alıntı:teşekkürler. evet aslında insanların alimi bulup da hiçbir şey öğrenmemesine şaşırmıyorum. genelde mantık kapıyı açalım kim girerse girsin oluyor çoğumuzda malesef. öncesinde biraz da insan kendisiyle ilgili yaşamında bazı şeyleri ölçüp tartmalı ama çoğu zaman bu olaylar büyük bir dert sonrası çıkış yolu olarak arandığı için alel acele birşeylere sahip olunmak isteniyor.

bu arada ben sadece Allah'ın sıfatı olarak 99 esma var sanıyordum. diğer isimlerin de esma olabileceğini şimdi buradan öğrenmiş oldum.

piyasada yakıp gömüp uçurup iş bitiren arkadaşlar anlatıp durdukça ,birileri büyü yapmayı arabadan soğan almak gibi anlatıp diğerleride ben herşeyi göze aldım cehennemde bile yanarım elhamdülillah müslümanın cezamı çeker yine geçerim öbür tarafa dedikçe ve bunlar her gün çoğladıkça bunlara meyleden arkadaşların diğer mevzuları sıkıcı bulması ve başarılı olamaması doğaldır zaten ...bunları anlatıyorumda kendim bişey olduğumdan değil yani .ben hiç bişeyi haketmeyenlerin önde gideniyim zaten ,konu konuyu açtı muhabbet ediyoz Smile

allahın esması olarak bir sürü isim söyleniyor .bizim bildiğimiz 99 esma en doğru ve sahih olan ve çalışılacaksa bunlarla çalışılması gerektiğini hep söylediğimiz esmalardır .gerisi için herkes bişey söyler durur .
estağfrullah olur mu ne hak etmemesi,eminim size duacı birçok insan vardır. ama gerçekten de uzun bir yolda yürümek çoğu insana baya sıkıcı geliyor.

ben de 99 esma ile çalışılmasının daha iyi olacağını havasın derinliklerinde okumuştum, yani diğer başka şeylerle de çalışma yapılsa bile enerji bakımından hem inanış yönünden hem de insanların bu konuda kullandığı en fazla isimler bunlar olduğu için bu şekilde daha güçlü olurmuş çalışma diye. tabi yine yapandan yapana fark vardır da...
Sayfa: 1 2
Referans URL