Ruhsal Enerji

Orjinalini görmek için tıklayınız: Sevgi Fedakarlıktır…
şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orijinal sürümü göster.
Sayfa: 1 2
Sevgi Fedakarlıktır…
Yanımdan geçerken mahçup ve çaresiz,
Gözlerinle haykırırken bak bana diye,
Duyardım Seni, duymazdan gelirdim,
Görürdüm Seni görmezden gelirdim.

Hani köşe başlarında tesadüfen karşılaşırdık,
Ne şanslı biriyim derdin yanındakilere,
Şanslı mısın bilmem ama,
Karşılaşmamızda benim payım çoktu.

Çarpışmıştık bir gün, özür diledin durdun,
Suçunda yoktu hani, tamamen suç bana aitti,
Elini uzattın elimi tutmak için, geri çektim,
Ulaştığın şeyin değeri azalırmış, neden değersizleşiyim ki.

Varlığıma alışma ki yokluğum seni üzmesin,
Sıcaklığımı bilme ki, yalnızken üşümeyesin,
Kavgamız olmasın, konuşmamız da,
Bunların hepsi kaybedince anı olur ve üzer insanı.

Bencilce davrandım demeyi çok isterdim,
Senin beni tanımanı ve hayır öyle değilsin demeni,
Seni mutlu edeceğini bilsem bende seviyorum derdim,
Eğer üç ay ömrümün kaldığını bilmeseydim…
Döktürmüşsün erol abi helal sana
ama çok hüzünlüydü içim bir tuhaf oldu doğrusu
sevgi fedakarlıktır.keki paylaşmak ister....varmı benimle kek paylaşmak isteyen ?
agate Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Döktürmüşsün erol abi helal sana
Canımm kusura bakma içine sıkıntı vermişsem. Bir arkadaşıma yazmıştım. Beni seven bir arkadaşım vardı(Erkek). Benimle planlar yapıyordu(Okulla ilgili). Elinde sigil (deri üzerinde çıkan bir tür deri hastalığı bilirsiniz) çıkmıştı. Okuyum geçer demiştim şakadan, "Oku" dedi. Okudum ve 15 günde geçti. Her gördüğünde "Sen Ermişsin" der takılırdı. Arkadaşılığımız hiç bitmesin dedi. Benim seçimlerim farklı demiştim. Üzülmüştü. Daha sonra trafik kazasında kaybettim. Bazen bildiğin(bildirilen) şeyleri saklamak acı veriyor. Yetenek gibi gözüken şeylerin bir karşılığı bulunuyor. Neyse, özrüm kabahatimden büyük oldu galiba.
ellerinize sağlık.........hele son mısralar çok hüzünlendirdi beni.........
agate Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Döktürmüşsün erol abi helal sana

ben seziyordum zaten erol abide böyle bir potansiyel olduğunu,hiç şaşırmadım Smile
yüreğinize sağlık...

reyhan

biriyle konuştum bu hafta sonu... sandım ki, karşımdaki bana anlattığı sevgilisinin ta kendisi..akıl istemedi, nasihat istemedi...
"yeterki O iyi olsun.. ben Onun yolundan çekilecek kadar seviyorum Onu"
sonra dün akşam akşam döndüm diğerine sordum. aşık mısın diye...
"aşkmı dedi..bana aşkımı soruyorsun.. o kadar çok aşığımki O'nun yolundan çekilecek kadar seviyorum O'nu"
birbirlerinden habersiz aynı kelimeleri söyleyen, birbirlerinden çok uzakta seven
bu gençler için dua istiyorum sizden. ailevi sorunları bitsin ve evlensinler artık.

reyhan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:biriyle konuştum bu hafta sonu... sandım ki, karşımdaki bana anlattığı sevgilisinin ta kendisi..akıl istemedi, nasihat istemedi...
"yeterki O iyi olsun.. ben Onun yolundan çekilecek kadar seviyorum Onu"
sonra dün akşam akşam döndüm diğerine sordum. aşık mısın diye...
"aşkmı dedi..bana aşkımı soruyorsun.. o kadar çok aşığımki O'nun yolundan çekilecek kadar seviyorum O'nu"
birbirlerinden habersiz aynı kelimeleri söyleyen, birbirlerinden çok uzakta seven
bu gençler için dua istiyorum sizden. ailevi sorunları bitsin ve evlensinler artık.

Sevmek çok güzel bir şey, bunun Kaynağıda mutlak ALLÂH. Kullarına böyle güzel bir duyguyu verdiği için ne kadar şükretsek azdır. İnşaallâh, O gençler hayrlı ise kavuşurlar.
Bir kız ve bir delikanlı bir motosikletin üzerinde 180Km hızla gidiyorlar ve aralarında şöyle bir konuşma geçiyor; Kız: Lütfen yavaşla, ben korkuyorum Delikanlı: Hayır, bak ne kadar eğlenceli Kız: Lütfen, lütfen, çok korkuyorum Delikanlı: Peki, beni sevdiğini söyle Kız: SENİ ÇOK SEVİYORUM, lütfen yavaşla Delikanlı: Şimdi de bana sıkıca sarıl... (Kız delikanlıya sıkıca sarılır) Delikanlı: Kaskımı alıp, kendine takar mısın? Başımı cok sıktııı Ertesi gün gazetelerde şöyle bir haber çıktı: Motorsiklet Kazası; Motorsiklet, fren arızası nedeniyle, bir binaya çarptı. Üzerindeki 2 kişiden sadece biri kurtuldu. Gerçek ise şöyleydi; Yolun yarısında, delikanlı frenlerin bozulduğunu anlamış ama bunu kıza belli etmek istememişti. Bunun yerine, kızdan kendisini sevdiğini söylemesini istemış kendisine son defa sarılmasını istemişti. Sonra da kendi ölümü pahasına, kızın kaskı takmasını ve hayatta kalmasını sağlamıştı. İşte GERÇEK AŞK’ın anlamı da buydu

derya

ya erol abi ben okuyorum okuyorum bi türlü tam anlayamıyorum bu şiiri yazarkenki ruh halini. şimdi işyerindeyim tam veremiyorum kendimi ondan mı acaba ? akşam evde iyice kendimi vererek okuyacağım. bakalım anlayacakmıyım. Frown
Sadece Allah Sevgili Bakidir (peygamber sevgisi dahil ) , diğer bütün sevgiler ise yok olmaya mahkumdur ...
derya Nickli Kullanıcıdan Alıntı:ya erol abi ben okuyorum okuyorum bi türlü tam anlayamıyorum bu şiiri yazarkenki ruh halini. şimdi işyerindeyim tam veremiyorum kendimi ondan mı acaba ? akşam evde iyice kendimi vererek okuyacağım. bakalım anlayacakmıyım. Frown
Canımm, ben duygumu aktaramamışımdır Senin suçun yok. Bir kimse birine ulaşmaya çalışıyor, ulaştığı zaman mutlu olacağını düşünüyor ama adam ölecek ve öleceğini bildiği için "daha çok acı çekmesin" diye kendi de çok istediği halde umursamaz davranıyor. Acıyı bir anlamda kendi tek başına çekiyor. Sevdiğine ulaşacağın umudu ayakta tutar ama O'na ulaşamayacağını öğrendiğinde yıkılırsın-zamanla unutursun, birde ulaşıpta kaybedersen artık unutamazsın hep acı çekersin. İşte adam kıza ilk seçeneği sunuyor. Hep acı çeksin istemiyor. Kısaca hikaye bu.

Wolker Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Sadece Allah Sevgili Bakidir (peygamber sevgisi dahil ) , diğer bütün sevgiler ise yok olmaya mahkumdur ...
Wolker aslında Muhabbetullâh ile kullar arasındaki sevgi arasında fark vardır. ALLÂH her yarattığı, yarattığı sisteme göre baki'dir. ALLÂH ise hiçbir şeyde kıyasa gelmez. Sevmek, El-Vedüd ismi gereği gereklidir. Kişiler arasında Sevmek, muahbbet etmekte(meved) O'nun ayetlerindendir.(Rum/21.ayet)

derya

erolx Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Canımm, ben duygumu aktaramamışımdır Senin suçun yok. Bir kimse birine ulaşmaya çalışıyor, ulaştığı zaman mutlu olacağını düşünüyor ama adam ölecek ve öleceğini bildiği için "daha çok acı çekmesin" diye kendi de çok istediği halde umursamaz davranıyor. Acıyı bir anlamda kendi tek başına çekiyor. Sevdiğine ulaşacağın umudu ayakta tutar ama O'na ulaşamayacağını öğrendiğinde yıkılırsın-zamanla unutursun, birde ulaşıpta kaybedersen artık unutamazsın hep acı çekersin. İşte adam kıza ilk seçeneği sunuyor. Hep acı çeksin istemiyor. Kısaca hikaye bu.

senin karşındaki arkadaşın erkek ama. bu kadar duygu yoğunluğunu anlayamadım. Rolleyes5 neyse ben fazla kurcalamayayım.. sen bana bakma.. beni kafam hep şeytanlığa çalışır. Redface

senin bu anlattığın hikayeyi ben yaşadım. karşımdaki de erkekti. hastalığını öğrenince benden uzaklaştı. şu an hayatta değil. gerçekten iyiler az yaşıyor.
Lol
derya Nickli Kullanıcıdan Alıntı:senin karşındaki arkadaşın erkek ama. bu kadar duygu yoğunluğunu anlayamadım. Rolleyes5 neyse ben fazla kurcalamayayım.. sen bana bakma.. beni kafam hep şeytanlığa çalışır. Redface

senin bu anlattığın hikayeyi ben yaşadım. karşımdaki de erkekti. hastalığını öğrenince benden uzaklaştı. şu an hayatta değil. gerçekten iyiler az yaşıyor.
Lol ALLÂH İyiliğini versin Derya'cım. Bu şiir direkt Erkek arkadışımla Beni anlatmıyor(var ya, güldürdün beni kız). Şiirde geçen şahıs ben değilim. Tabi şair burda ne demek istemiş gibi bir durumda yok. Çünkü Şair değilim Smile
Arkadaşımla ve Benimle ilgili olan kısmı, Arkadaşımın birlikte şu okula gidek vs. gibi ortak plan yapmasıydı. O dönemde hislerim ALLÂH tarafından çok güçlüydü ve Arkadaşımın o planların olmayacağını hissetmem ve başka bahaneler sunup, benim planlarım başka dememdi. Sen öleceksin gerek yok denemezdi. Bu sözlerden "gayb" bilgisine vakıf olduğum düşünülmesin. O dönemlerde, bazı şeyleri rüyamda görüyor-gösteriliyordu. Uzun hikaye Kardeşim daha doğrusu. Ama aklına ne geldiyse, hemen sil bakıyım Hand

derya

Smile
erolx Nickli Kullanıcıdan Alıntı:LolLol ALLÂH İyiliğini versin Derya'cım. Bu şiir direkt Erkek arkadışımla Beni anlatmıyor(var ya, güldürdün beni kız). Şiirde geçen şahıs ben değilim. Tabi şair burda ne demek istemiş gibi bir durumda yok. Çünkü Şair değilim Smile
Arkadaşımla ve Benimle ilgili olan kısmı, Arkadaşımın birlikte şu okula gidek vs. gibi ortak plan yapmasıydı. O dönemde hislerim ALLÂH tarafından çok güçlüydü ve Arkadaşımın o planların olmayacağını hissetmem ve başka bahaneler sunup, benim planlarım başka dememdi. Sen öleceksin gerek yok denemezdi. Bu sözlerden "gayb" bilgisine vakıf olduğum düşünülmesin. O dönemlerde, bazı şeyleri rüyamda görüyor-gösteriliyordu. Uzun hikaye Kardeşim daha doğrusu. Ama aklına ne geldiyse, hemen sil bakıyım Hand

ben bu şiirin tamamını onun için yazdığını zannetmiştim. bir bütün halinde değerlendirmeye çalıştım. ondan böyle oldu. neyse aklımdan sildim gitti. kızmadın dimi. Tongue

hislerin benim ne zaman evleneceğimi söylüyor erol abi. Smile
Sayfa: 1 2
Referans URL